Regulamin serwisu learnote.pl.
Usługi oferowane na platformie: https://learnote.pl świadczone są przez: learnote sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 2 lok.31, 00-020 Warszawa, KRS 0000886971, NIP 5252853874, REGON 38835285300000, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego przez XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego ul. Czerniakowska 100, 00 - 454 Warszawa, kapitał zakładowy w wysokości 5000 zł. Możesz skontaktować się z nami e-mailowo pisząc na adres e-mail: info@learnote.pl.
I. Informacje ogólne
- Niniejszy regulamin określa zasady, na jakich learnote sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie świadczy usługi drogą elektroniczną.
- Usługi świadczone w ramach pakietu Demo są nieodpłatne.
- Usługi świadczone w ramach pakietu Pro są odpłatne.
- Aktualna wersja Regulaminu dostępna jest na stronie https://learnote.pl. Każdy Użytkownik Platformy Learnote może nieodpłatnie pobrać niniejszy Regulamin i zachować go na swoim urządzeniu.
II. Podstawowe pojęcia
Określenia użyte w niniejszym regulaminie oznaczają:
- Usługodawca - learnote sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 2 lok.31, 00-020 Warszawa, KRS 0000886971, NIP 5252853874, REGON 38835285300000;
- Usługa - świadczona przez Usługodawcę na rzecz Klienta usługa polegająca na udostępnianiu Klientowi dostępu do systemu, w celu założenia i prowadzenia przez Klienta w tym systemie własnej platformy e-learningowej służącej do nauki języków obcych przez Uczniów;
- Regulamin - niniejszy Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną;
- Platforma Learnote - strona dostępna pod adresem https://learnote.pl;
- Użytkownik - osoba fizyczna, która założyła konto na Platformie Learnote, akceptując postanowienia Regulaminu,
- Klient/Nauczyciel - podmiot, który korzysta z Usług oferowanych przez Usługodawcę w wersji nieodpłatnej, bądź planuje dokonać zakupu lub dokonuje zakupu Usług oferowanych przez Usługodawcę, tj. osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, a w wypadkach przewidzianych przez przepisy powszechnie obowiązujące także osoba fizyczna posiadająca ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna, a także jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną która zawarła lub zamierza zawrzeć Umowę świadczenia usług z Usługodawcą,
- Uczeń - Użytkownik, który korzysta z Platformy Learnote w ramach treści udostępnionych przez Nauczyciela,
- Konsument - osoba fizyczna, która dokonuje zakupu usług do celów, które nie są bezpośrednio związane z jej działalnością gospodarczą/zawodową;
- Przedsiębiorca na prawach konsumenta - osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
III. Konto Użytkownika
- Konto Użytkownika oznacza indywidualny dla każdego Użytkownika panel, uruchomiony na jego rzecz przez Usługodawcę, po dokonaniu przez niego Rejestracji i zawarciu umowy świadczenia usługi Prowadzenia Konta Użytkownika.
- W celu utworzenia Konta Użytkownika, Użytkownik dokonuje nieodpłatnej Rejestracji wypełniając formularz rejestracyjny i ustawiając indywidualne hasło do Konta.
- Usługodawca umożliwia Użytkownikom założenie konta o statusie Nauczyciela, bądź o statusie Ucznia. Użytkownik podczas rejestracji dokonuje wyboru statusu konta w zależności od zakresu, z jakiego zamierza korzystać z Platformy Learnote.
- Użytkownik może zgłosić żądanie usunięcia Konta Użytkownika Usługodawcy. Usługodawca niezwłocznie, ale nie później niż w terminie 14 dni usunie konto Użytkownika. Użytkownik wysyła do Usługodawcy w tym celu oświadczenie o rozwiązaniu umowy. Analogiczne zastosowanie ma to do rozwiązania umowy przez Usługodawcę, który z ważnych przyczyn może usunąć Konto Użytkownika.
- W przypadku zakupu Pakietu Pro i nieprzedłużenia umowy na dotychczasowych warunkach przez Użytkownika, dostęp do Usługi oraz Konta w wersji przewidzianej dla Pakietu Pro zostanie zablokowany. Użytkownik nadal będzie miał jednak możliwość korzystać z Pakietu Demo.
- W przypadku zaistnienia sytuacji wskazanej w pkt. 5 powyżej, Uczeń, któremu Nauczyciel udostępnił treści w okresie korzystania z Pakietu Pro, w dalszym ciągu ma możliwość korzystania z udostępnionych mu uprzednio treści przez Nauczyciela.
- Rejestracja jest konieczna do korzystania z Platformy Learnote i Usług świadczonych przez Usługodawcę.
- Rejestracja jest konieczna do dokonania zakupu Usług oferowanych w pakiecie Pro.
IV. Najważniejsze informacje dotyczące zawarcia umowy
- Warunki realizacji umowy świadczenia usług drogą elektroniczną określa Regulamin oraz szczegółowy opis wskazany przy opisie Usługi.
- Podane ceny są cenami brutto i zawierają wszystkie podatki wymagane przepisami prawa.
- Umowa o świadczenie usług oferowanych w Pakiecie Demo zostaje zawarta z chwilą rejestracji Konta Użytkownika.
- Umowa o świadczenie usług oferowanych w Pakiecie Pro zostaje zawarta z chwilą dokonania płatności i otrzymania od Usługodawcy potwierdzenia złożenia zamówienia.
- Usługi objęte Pakietem zostaną aktywowane niezwłocznie po zawarciu umowy w ramach Konta Użytkownika.
- W przypadku zakupu pakietu PRO umowa jest zawierana na czas określony wskazany w zamówieniu z zastrzeżeniem ust. 7.
- W przypadku gdy umowa nie zostanie wypowiedziana najpóźniej do dnia poprzedzającego termin obowiązywania umowy, umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. Płatności będą dokonywane cyklicznie, zgodnie z dotychczas wybranym przez klienta modelem płatności. Wypowiedzenie można złożyć na adres Usługodawcy wskazany w Regulaminie bez podania przyczyny lub poprzez kliknięcie opcji dostępnej w ramach Konta Użytkownika.
- Miesiąc dostępu należy rozumieć jako miesiąc kalendarzowy licząc od dnia dokonania skutecznej płatności lub w przypadku o którym mowa w ust. 7 od dnia przedłużenia umowy.
- Do każdego Zamówienia wystawiana jest faktura (imienna lub na firmę, jeśli zostały podane dane do faktury), paragon w wersji elektronicznej lub potwierdzenie złożenia zamówienia, które zostają przesłane do Użytkownika automatycznie.
V. Zasady zakupu Usług, czyli jak kupić Usługę?
- Zamówienia na Usługi można składać przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
-
Płatności można dokonać za pomocą:
- przelewu elektronicznego (szybkich przelewów) za pośrednictwem serwisu paynow.pl,
- w przypadku płatności cyklicznej płatności będą dokonywane za pomocą karty za pośrednictwem platformy paynow.pl. Przy pierwszej płatności, Kupujący podaje dane swojej karty akceptując kwotę cyklicznej płatności. Płatność w następnych miesiącach dokonywana jest automatycznie.
- Płatności należy dokonać niezwłocznie po złożeniu zamówienia.
- W celu zakupu produktów należy dokonać płatności zgodnie z instrukcjami w panelu. Przed zaakceptowaniem zamówienia, Klient jest informowany o łącznej cenie za wybrane usługi oraz o innych dodatkowych kosztach wynikających ze złożonego zamówienia.
VI. Świadczone usługi
- Szczegółowy zakres każdego z pakietów oferowanych przez Usługodawcę wskazany jest przy opisie Pakietów.
- Uczeń może korzystać z Platformy Learnote jedynie w ramach treści stworzonych i udostępnionych przez Nauczyciela.
VII. Warunki techniczne
- Usługodawca oświadcza, iż publiczny charakter sieci Internet i korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną wiązać może się z zagrożeniem pozyskania i modyfikowania danych Użytkowników przez osoby nieuprawnione, dlatego Użytkownicy powinni stosować właściwe środki techniczne, które zminimalizują wskazane wyżej zagrożenia. W szczególności powinni stosować programy antywirusowe i chroniące tożsamość korzystających z sieci Internet. Usługodawca nigdy nie zwraca się do Użytkownika z prośbą o udostępnienie mu w jakiejkolwiek formie Hasła.
- W celu złożenia zamówienia, konieczne jest posiadanie przez Klienta aktywnego konta poczty elektronicznej.
- W celu złożenia zamówienia, konieczne jest dokonanie rejestracji i utworzenie Konta Użytkownika.
- Aby uzyskać dostęp do Usług, konieczne jest posiadanie przez Użytkownika urządzenia z aktualną przeglądarką internetową wspieraną przez producenta z dostępem do Internetu oraz konieczne jest posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej.
- Platforma Learnote dostosowana jest także do korzystania z niej na urządzeniach przenośnych np. tabletach czy telefonach.
- Korzystanie z Platformy Learnote nie wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania.
- Usługodawca umożliwi Klientowi korzystanie z usług wsparcia technicznego dla Usługi.
- Wsparcie techniczne polega na udzielaniu przez Usługodawcę porad i wyjaśnień z zakresu funkcjonowania Usługi.
- Wsparcie techniczne udzielane jest pod adresem poczty elektronicznej info@learnote.pl.
- Usługodawca oświadcza, iż posiada wymagane licencje w zakresie programów wspomagających działanie Platformy Learnote.
VIII. Odstąpienie od umowy (dotyczy Konsumentów i przedsiębiorców na prawach konsumenta)
Kiedy mogę odstąpić od umowy i jak?
Klient będący konsumentem lub przedsiębiorcą działającym na prawach konsumenta ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem ust. 2. W celu skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy, Klient powinien poinformować Usługodawcę o tym wysyłając np. e-mail lub pismo na adres wskazany w Regulaminie. Więcej informacji o prawie odstąpienia znajduje się w załączniku nr 1 do Regulaminu.
Kiedy prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje?
Klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od:
- umowy o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Usługodawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy
- umowy o świadczenie usług, jeżeli Usługodawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą klienta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od umowy.
IX. Zasady wnoszenia reklamacji
- Usługodawca dba o to by dostarczać wysokiej jakości Usługi.
- Klient może składać reklamacje dotyczące zakupionych Usług.
- Reklamacja powinna zostać wysłana na adres Usługodawcy wskazany w Regulaminie (adres korespondencyjny lub e-mailowy).
- Reklamacja powinna zawierać dane umożliwiające identyfikację Klienta, przedmiot reklamacji oraz żądania związane z reklamacją. W przypadku otrzymania niekompletnej reklamacji, Usługodawca wezwie Klienta do jej uzupełnienia pod rygorem pozostawienia reklamacji bez rozpoznania.
- Usługodawca niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni (w przypadku Konsumentów oraz przedsiębiorców działających na prawach konsumenta) rozpatruje reklamacje, chyba, że przepisy szczególne stanowią inaczej. Odpowiedź przesłana zostanie na adres e-mail Klienta lub w formie pisemnej, o ile Klient wskazał ten sposób kontaktu.
X. Postanowienia końcowe
- W przypadku gdy Klient jest spoza kraju Usługodawcy, powinien poinformować Usługodawcę wskazując informację o swoim miejscu zamieszkania/siedzibie, żeby możliwe było rozliczenie podatku zgodnie z obowiązującymi go przepisami.
- W ramach korzystania z Usług zabrania się dostarczania informacji o charakterze bezprawnym oraz działania w sposób sprzeczny z prawem, dobrymi obyczajami lub naruszający dobra osobiste osób trzecich.
-
Polubowne rozpatrywanie sporów i rozpatrywanie reklamacji. Konsument ma możliwość zwrócenia się do:
- stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy.
- wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Użytkownikiem a Usługodawcą.
- powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów i uzyskać pomoc w sprawie umowy lub ma prawo
- skorzystać z platformy ODR. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami http://ec.europa.eu/consumers/odr
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn, w tym w szczególności z powodu zmiany przepisów prawa mających wpływ na treść niniejszego Regulaminu (m.in. przepisów Kodeksu cywilnego, ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także na mocy obowiązujących decyzji UOKIK, PUODO lub orzeczeń sądowych).
- O każdej zmianie Regulaminu, Klient zostanie powiadomiony e-mailowo lub pisemnie nie później niż w terminie 14 dni przed planowanym terminem wprowadzenia zmian. Jednocześnie Usługodawca informuje o tym, że jeżeli przed datą wejścia w życie zmian Klient nie zgłosi sprzeciwu wobec tych zmian, uznaje się, że Klient wyraził na nie zgodę.
- Klient ma prawo przed dniem wejścia w życie zmian wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku, gdy Klient zgłosi sprzeciw wobec zmian, z którego wynika brak jego zgody na zmianę regulaminu, umowa ta rozwiązuje się z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie zmian Regulaminu.
- Do spraw nieuregulowanych stosuje się m.in. Kodeks cywilny, ustawę Prawa konsumenta, ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Zasady dotyczące ochrony danych osobowych uregulowane są w Polityce prywatności.
Załączniki
Załącznik nr 1 do Regulaminu - POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY
Załącznik nr 2 do Regulaminu - WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY